אין לי כסף להחזיק חברה

הכרויות
אני סופר את השטרות, בודק את האשראי, מקמץ בכל דרך, משקיע את כל מה שיש לי בשביל דייטים ועדיין קשה לי להחזיק מעמד, מספר אורי, דייטר בן 28, שלומד לתואר שני, גר בדירה שכורה עם שני שותפים ומחזיק להגדרתו "טרנטה במקום אוטו". אורי התבייש בהתחלה לצאת לדייטים, כי חשב שהבחורות שהוא יצן איתן יצפו ליותר. "לצערי יש לי הרבה חברים שההורים ממנים להם הכל, יש להם אוטו יפה ודירה במרכז תל אביב ובגדים חדשים מרמת הנעליים ועד השעון ואני נראה כמו שלוך לידם". ההשוואה שאורי עושה בינו לבין חבריו גורמת לו לפעמים להרגיש שהוא מתעכב מאחור.
יש אנשים כמו אורי שעבורם כסף הוא משהו שעשוי למנוע מבעדם לצאת לדייטים או לפתח זוגיות וזה כמובן לא צריך להיות כך. אם גם לכם יש בעיית תזרים שמונעת מבעדכם לצאת ולככב בשוק הפנויים פנויות, כדאי שתקראו את הדברים הבאים – טיפים לחיסכון ואהבה בלי קשר לעלות.

סדר עדיפויות תקציבי
חשבו בכל רגע נתון על מה להוציא את הכסף שלכם, כי לפעמים מנוי באתר הכרויות שווה את זה, כי הוא יפתח לכם את האופציה להכיר בלי שתצטרכו לצאת כל ערב ולבזבז כסף במועדון או פאב. כמו כן, לפעמים שווה להשקיע בהזמנת הפרטנר לבית קפה או מסעדה על פני קניית בגד חדש. נסו לבחון כמה כסף תוכלו להוציא כל חודש ולמה הוא ילך, אם האהבה כרגע עומדת במקום הראשון אצלכם, אין סיבה שתוציאו יותר כסף על ספרים או על בגדים.

מוזילים את הדייטים
דייט זול יכול להיות מוצלח לא פחות מדייט יקר, כי הכל תלוי באווירה ובכימיה ביניכם. זה לא אומר שאתם צריכים לשבת בבית קפה על כוס קפוצ'ינו במשך שעתיים, אבל אם יש לכם את האופציה לבחור בין בית קפה שידוע במנות יקרות לבין בית קפה חמוד עם מנות זולות יותר, הבחירה הזולה עשויה להיות אטרקטיבית יותר עבורכם. זה לא כי אתם קמצנים, אלא פשוט שוקלים את האופציות שלכם בחוכמה. כמו כן, תמיד אפשר להזמין גם בבית הקפה היקר מנה פחות יקרה, ואפילו לא חייבים מנה, אלא פשוט כוס קפה עם מאפה או חצי עוגה. ממילא בדייטים הראשונים תשקיעו יותר בשיחה ערה מאשר בבליסה קדחתנית. המוטו הוא לא לצאת ולדפוק חשבון, אלא לחשב מבלי לצאת קמצנים. עדיף שתזמינו את הפרטנר למנה מאשר שתפרגנו לעצמכם מנה יקרה, בדרך הזו הפרטנר יעריך את המחווה וגם אתם תרגישו שהצלחתם לפנק אותו כמו שצריך.

להסביר את המצב
אתם לא צריכים להציג את עצמכם בתור פרטנרים תפרנים, אבל אם מישהי מצפה עכשיו שתוציאו עליה כסף, מתנות יקרות, זרים יקרים, בשמים יוקרתיים, הסבירו לה שכרגע המצב שלכם בעייתי, כמובן בצורה נעימה, ואל תכריזו על זה על ההתחלה אלא שדרו לה זאת דרך ההתנהלות שלכם. למשל, העובדה שאתם מעדיפים ללכת ברגל כדי לחסוך בדלק או לרכוש בחנויות יד שנייה ולא בגדי מותגים או מחכים לסוף עונה וכולי. אם תשדרו לפרטנר שלכם את זה בנעימות, לא תהיה כאן ציפייה למתנות יקרות ואם יהיה ביניכם קליק, הסיכוי שמישהי או מישהו ייפרדו מכם רק כי אתם לא באותו מצב סוציו אקונומי הוא נמוך. עם כל הכבוד, כסף לא מביא אהבה. בנוסף, זכרו, אתם רק בתחילת הדרך, יכול להיות שבעתיד תהיו יציבים ומסודרים, ומי שיהיה לו סבלנות לחכות וללוות אתכם עד שתגיעו לשם – הרווח כולו שלו.

פורסם בקטגוריה אהבה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.