למה לי זוהר?

על פי המסורת לפני כ2000 שנה. במערה חשוכה יושבים 10 אנשים. מפתחים שיטה שעתידה להפוך לאחד הסודות המוארים , עם זאת המסתוריים ביותר אותם ידעה האנושות. רבי שמעון בר יוחאי מדבר. רבי אבא כותב את דבריו  במעין צופן מסתורי. כתבים שעיקרם מכוונים לאנשים שיוולדו עוד מאות דורות לאחר מכן.

מה הקשר בין הספר העתיק לחכמת הקבלה? למי מותר לקרוא בו ? ומה הסודות החבויים בו לעומת ספרי קבלה אחרים? הישארו איתי  לכל התשובות! דר' מיכאל לייטמן , מרצה בחכמת הקבלה  לפי שיטתו של פעל הסולם ב- 30 השנים האחרונות. את השיטה למד מפי בנו ויורש השיטה של בעל הסולם – הרב ברוך הלוי אשלג.  דוקטור לפילוסופיה שהעמיק בחקר הדתות. 

דר לייטמן מסביר: מה שקרה במערת של ההידרא רבא – לא היה תהליך רגיל של לימוד תורה לפי שיטה מסויימת. רבי שמעון עם עשרת תלמידיו הקדימו את זמנם בכמה דורות טובים, כשהם לומדים לעבוד בצורה יעילה  ובונה עם תכונותיהם האישיות. כאשר בלב השיטה עומדת היכולת להתעלות מעל מה שבחכמת הקבלה קרוי האגו האנושי לטובת החיבור. 

אנו יכולים ללמוד זאת מהתיאור הציורי המובא בזוהר כי בתחילת השיעור התלמידים הרגישו שנאה כה עזה שהיו מוכנים לשרוף זה את זה ולאט לאט, במהלך הלימוד, הפכו את השנאה לאהבה . הזוהר, הוא בעצם מכשיר. כלי שבידי אדם שמכוון נכון לגילוי הכוח העליון שמנהל את כל המציאות יכול לפתוח בפני אותו אדם את הדרך. הקאץ' שכדי להשתמש נכון במכשיר זה, בלי לחרוג לפנטזיות חולניות או לשימושים שאינו מיועד להם (ולא, הספר לא נכתב במטרה להביא למישהו עוד כמה שקלים לחשבון הבנק, לחתן מישהו או אפילו להביא מזל. לא זו מטרתו כלל ועיקר)

על האדם לחפש מקור מהימן, מישהו ששמע את הלימוד מפי מקובל שהיה בן לדור לפניו, שכן עיקר השיטה בכל אופן נמסרה בלימוד ישיר בין המורה לתלמיד. הרב לייטמן ממליץ על לימוד מפי מי שלמד בבית מדרשו של הרב ברוך שלום אשלג, בנו של בעל הסולם ויורש דרכו. שכן זהו המקובל המוכר  הקרוב ביותר לבני דורינו אשר פיתח את השיטה לכדי כתבים מהם ניתן להפיק את התועלת המיועדת של הלימוד -לבוא לכדי הכרה והבנה של הטבע האנושי, וכיצד לעבוד עמו נכון על מנת שישרה שלום בעולם. זה אמנם נשמע כחלום אוטופי אבל זו המטרה הנעלה היחידה לשמה נכתב ספר הזוהר במערה חשוכה לפני 2000 שנים. האם הוא אקטואלי לנו כיום -תשפטו בעצמכם

פורסם בקטגוריה אהבה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.